Witam Państwa i zapraszam na koncerty XIV Festiwalu “Muzyka w Sandomierzu”.

 

Ten największy z festiwali odbywających się co roku w naszym mieście rozpoczyna sezon kulturalny – sezon, miejmy nadzieję, ciekawy i bogaty w wydarzenia.

Festiwal przez lata ewoluuje w swojej formie. W ostatnim czasie coraz bardziej podporządkowuje się swojej nazwie
– “Muzyka w Sandomierzu”. Staramy się więc pokazywać podczas koncertów różne formy i gatunki muzyczne nie zapominając oczywiście o korzeniach.

Zabytkowe sale sandomierskich obiektów jak zawsze gościć będą wspaniałych artystów i wielkie osobowości muzyki. Festiwal zainauguruje spektakl muzyczny Michała Bajora pt. “Za kulisami”. Wśród gwiazd Festiwalu znajdują się m.in. Urszula Dudziak (jedna z najlepszych wokalistek na świecie), Stanisława Celińska (znana i uznana aktorka), Wojciech Mrozek (ulubieniec sandomierskiej publiczności), “Kroke” (wspólna płyta i trasy koncertowe z Nigelem Kennedy), “Motion Trio” ("Taki zespół jak Pink Floyd w celu uzyskania podobnych efektów potrzebował ogromnego wyposażenia, Motion Trio tylko trzech akordeonów") i “Raz Dwa Trzy” (przedstawiać nie trzeba). Nie zabraknie koncertu okolicznościowego, czyli benefisu legendarnej grupy “Stand`Art” w 20-lecie jej działalności, natomiast podczas koncertu pt. “Cudowne dzieci”,
z którego zostanie wydana płyta CD, zaprezentują się najbardziej utalentowani polscy muzycy najmłodszego pokolenia.

 
 
 

 

W imieniu głównego organizatora Festiwalu życzę Państwu wielu niezapomnianych wrażeń i uniesień artystycznych.

 

 

Robert Głuszak
Dyrektor Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej